niedziela, 2 grudnia 2012

Wymioty twojego Psa


Psy wymiotują o wiele częściej niż ludzie, w większości wypadków z prostego powodu.

Niewiele jest rzeczy mniej przyjemnych niż przyjście do domu i znalezienie pozostałości z psiego śniadania na dywanie w pokoju gościnnym. Lecz dla twojego psa to po prostu „wypadek przy pracy". Wiele razy jest tego prosta przyczyna, jak na przykład wypad na śmietnik lub zjedzenie zbyt dużo i zbyt szybko. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewien co do powodu, wykonaj szybkie badanie psa i zmierz temperaturę przed wezwaniem weterynarza w celu uzyskania szczegółowych wskazań.
Jeśli wydaje się, że twój pies jest chory albo gdy wymioty nie ustają, powinieneś skontaktować się z weterynarzem. Pies mógł połknąć coś trującego lub toksycznego, a w takim przypadku liczy się każda minuta. Także, jeśli pies dużo wymiotuje, może potrzebować podania dożylnie płynów, by zastąpić utraconą ilość wody i elektrolitów.

UŚMIERZENIE PROBLEMÓW Z ŻOŁĄDKIEM 

Większość przypadków wymiotowania minie w ciągu około 24 godzin. W międzyczasie możesz zrobić pewne rzeczy w domu, by twój pies znowu lepiej się poczuł.
Odniesie on korzyść, jeśli opuści jeden posiłek, po tym jak zwymiotował. To da szansę odpoczynku żołądkowi psa i powrotowi do stanu normalnego. Do tego czasu spróbuj ograniczyć podawanie jedzenia - to nie jest pora, by martwić się, że twoje zwierzątko jest głodne.
Jednakże dopilnuj, by twój pies miał zawsze stały dostęp do niewielkiej ilości wody — ale nie napełniaj jego miski wodą po brzegi. Albo podaj kostki z lodu do lizania. Trzeba zadbać, by pies nie odwodnił się, ale jednocześnie nie wypił zbyt dużej ilości wody, bo może to wywołać ponowne mdłości.
Jeśli twój pies pościł przez 24 godziny, a wymioty ustały, możesz ponownie wprowadzić stały pokarm. Zacznij od powolnego wprowadzania dietetycznego pokarmu, takiego jak gotowany kurczak, biały ser, ryż czy bulion z wołowiny dotąd, aż będziesz pewien, że żołądek psa uspokoił się i jest w stanie poradzić sobie z jedzeniem. Następnie stopniowo podawaj swemu psu zwyczajną karmę zmieszaną z dietetycznym pokarmem, aż pies przejdzie na normalną karmę.
Tabletki na żołądek mogą też pomóc. Preparat Ranigast powleka żołądek i daje tymczasową ulgę. Ale zawsze należy najpierw uzgodnić z weterynarzem tak, żebyś wiedział że jest to bezpieczne i uzyskał informacje o dawkowaniu leku.

PO CO TEN POŚPIECH?
Pies będzie musiał jeść wolniej, jeśli rozsypiesz jedzenie na płaskiej tacy.

Prześlij komentarz